Navigace

Obsah

Výzva putimského faráře ke spolupráci nad vznikající knihou

Typ: ostatní
Vážení přátelé, obyvatelé obce Putim,
s mnohými z Vás jsem se mohl v posledních letech osobně setkat a jsem za to velmi rád, někteří mě budete znát třeba z doslechu.
Na putimské faře pobývám nepravidelně, nicméně její historie i dějiny naší obce mně velmi zajímají. Možná budete asi i Vy znát knihu Na putimské faře, která vyšla před mnoha desetiletími a popisuje dobu, kdy fara byla ještě místem, kde nebydlel jen tehdejší farář Josef Baar, ale jeho maminka, neteř, čeledín a děvečka a chlévy byly plné zvířat.
V uvedené knize se na mnoha místech píše i o tom, jak se v té době na faře vařilo a mě napadlo vydat kuchařku „z putimské fary“ a tedy i z Putimi. Přál bych si, aby to nebyla jen další z mnoha kuchařek, ale aby se propojila minulost naší obce s její současností.
Rád bych Vás požádal o pomoc. Kuchařka by obsahovala úryvky z knihy Na putimské faře, zejména ty, které nějak souvisejí s jídlem a k nim bychom dodali současné recepty.
Tedy, pokud máte nějaké oblíbené jídlo nebo nějaký pokrm, který se ve vaší rodině už po generace předává a je nějak spojen s Putimí, budu velmi rád, když se mi ozvete.
Pište prosím na můj email cyril.havel@gmail.com nebo volejte na 731 402 878 nejlépe do 19. 3. 2021.
Mnohokrát děkuji a budu se těšit na společnou hostinu.
Cyril Havel
duchovní putimské farnosti


Vytvořeno: 10. 2. 2021
Poslední aktualizace: 10. 2. 2021 16:39
Autor: Správce Webu